Річний звіт про діяльність закладу освіти 2023-2024 р.
ЗВІТ
директора закладу дошкільної освіти ( дитячого садка) «Ластівочка»»
Поляницької сільської ради Івано-Франківської області
Мирослави ЖОЛОБЧУК
за підсумками 2023-2024 навчального року
перед колективом та громадськістю
УКРАЇНА
ПОЛЯНИЦЬКИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
(ДИТЯЧИЙ САДОК) «ЛАСТІВОЧКА» ПОЛЯНИЦЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ
НАДВІРНЯНСЬКОГО РАЙОНУ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Наша країна переживає зараз дуже складні часи. В умовах введення в Україні воєнного стану, викликаного збройною агресією росії, освітяни - на своєму освітянському трудовому фронті. Працюють сумлінно, відповідально ставляться до виконання посадових обов’язків і вже цим наближають перемогу.
Даний звіт складено на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 28 січня 2005р. № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх, та професійно-технічних навчальних закладів», Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005р. № 178, відповідно до якого директор закладу освіти має звітувати про свою діяльність перед педагогічним колективом, батьківським комітетом, радою та громадськістю.
Мета: подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління закладом дошкільної освіти, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень запровадження колегіальної етики управлінської діяльності директора.
1. Загальна характеристика закладу
Поляницький заклад дошкільної освіти (дитячий садок) «Ластівочка»
Поляницької сільської ради здійснює свою діяльність, керуючись основними положеннями Конституції України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Статутом, затвердженим рішенням сесії Поляницької сільської ради № 251-12-2021 від 11.11.2021 р. та іншими нормативно-правовими документами, які регламентують діяльність дошкільних навчальних закладів.
Розташований заклад за адресою: 78593 Івано-Франківська область, Надвірнянський район, с.Поляниця, вулиця Карпатська 3-А.
Діяльність закладу дошкільної освіти «Ластівочка» спрямована на забезпечення якісної і доступної освіти, гармонійного та різнобічного розвитку дитини дошкільного віку, створення в умовах закладу розвивального життєвого простору для формування життєвих компетентностей вихованців відповідно до Базового компонента дошкільної освіти, освітньої програми «Українське дошкілля»
Згідно проєктної потужністі заклад розрахований на 50 місць, функціонує 4 групи (з них: 2 групи старшого дошкільного віку (5р.) , 1 група середнього дошкільного віку (4р.) та 1 група молодшого дошкільного віку (3р.). У 2023-2024н.році заклад відвідувало 91 дитина
№ з/п |
Інформаційні відомості |
Показники |
1. |
Кількість груп усього |
4 |
2. |
Інклюзивна |
2 |
4. |
Старша |
2 |
5. |
Середня |
1 |
6. |
Молодша |
1 |
7. |
Режим роботи груп |
10,5 |
6. |
Кількість вихованців |
91 |
7. |
Кількість працівників усього |
32 |
8. |
Педагогічний персонал |
13 |
9. |
Обслуговуючий персонал |
19 |
На кожну групу передбачене окреме групове приміщення . До складу групових кімнат входять: роздягальна, ігрова, спальна та санітарна кімната. Групові кімнати обладнані всім необхідним м’яким та твердим інвентарем відповідно до вимог законодавства.
Заклад повністю відповідає санітарним нормативам , а також вимогам
законодавства в сфері забезпечення пожежної, безпеки життєдіяльності, в тому числі безпеки життєдіяльності дітей , охорони праці, а також вимогам будь-яких інших нормативно-правових актів, які прямо чи опосередковано
регулюють відносини щодо закладів дошкільної освіти. Закладом забезпечено безперешкодний доступ до будівель, групових приміщень для дітей. Випадків травматизму серед учасників навчально-виховного процесу в закладі не було.
В групових приміщеннях створені необхідні умови для якісної організації
життєдіяльності дітей. Приміщення груп естетично оформлені , затишні,
впорядковані меблями відповідно віку дітей, відповідають гігієнічним та
санітарним вимогам, зокрема Санітарному регламенту дошкільних навчальнихзакладів затвердженого Наказом МОЗ України.
Заклад освіти є юридичною особою, має свій ідентифікаційний код, печатку і штамп встановленого зразка, бланки з власними реквізитами, реєстраційний рахунок в органах Державного казначейства.
2. КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Формування сприятливого психологічного мікроклімату у педагогічному колективі є одним із головних завдань закладу. Це пояснюється його впливом як на професійну діяльність педагогів, так і на ефективність освітнього процесу в цілому.
Важливо для колективу є рівень його інтегрованості, згуртованості членів колективу, задоволення їхніх потреб та інтересів у трудовій діяльності, фізичному, психічному і моральному розвитку. Психологічний клімат відображає рівень комфортності особистості в спільній діяльності.
Визначальним чинником, від якого залежить якість і кінцевий результат будь-якого закладу освіти є його кадрове забезпечення. Заклад забезпечений педагогічними кадрами і технічним персоналом повністю і в якісному складі. Всього працівників в закладі дошкільної освіти – 32. З них педагогів – 13. За рівнем кваліфікації педагоги мають такі кваліфікаційні категорії: вища кваліфікаційна категорія – 2 педагоги, І кваліфікаційна категорія – 2 педагог, ІІ кваліфікаційна категорія – 2 педагогів, категорія «спеціаліст»,11 тарифний розряд –3педагоги, 10 тарифний розряд – 3педагоги,9 тарифний розряд – 1 педагог.
Заклад дошкільної освіти на 100% забезпечено педагогічними кадрами та технічним персоналом. (відповідно до штатного розпису).
За рівнем освіти педагоги мають: вищу відповідну педагогічну освіту - 10 педагогів. З метою активізації та розвитку професійної діяльності, цілеспрямованого неперервного підвищення професійного рівня педагогічних працівників, визначення відповідності займаній посаді, рівню кваліфікації, встановлення кваліфікаційних категорій в закладі проводиться атестація педагогічних працівників. Адміністрацією закладу достатня увага приділяється організації проведення атестації педагогічних працівників, відповідно вимог Типового положення про атестацію педагогічних працівників. Складено перспективний план атестації педагогічних працівників, видано накази. Методистом та директором закладу відвідуються навчальні заняття, вивчається система роботи педагогів, творчі звіти педагогів заслуховуються на засіданні педагогічної ради. У 2023-2024 н.р. проатестувалися: 1 педагогічний працівник чергово і 1 - позачергово.
Удосконалення рівня професійної компетентності – один з основних напрямків реформування системи освіти. Педагогічні працівники зобов'язані постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність, загальну культуру. (Закон України «Про освіту»). На сьогодні, підвищення кваліфікації педагогічних працівників не обмежується лише курсами підвищення кваліфікації. Педагоги мають можливість самостійно долучитися до короткострокового підвищення кваліфікації шляхом участі у тренінгах, семінарах, семінарах-практикумах, семінарах, нарадах, вебінарах, майстер-класах за різними професійними темами і проблемами. Педагоги постійно підвищували свій професійний рівень, що засвідчує набутий практичний досвід та отримані свідоцтва та сертифікати у період 2023 – 2024 н. р.
Методична робота в закладі дошкільної освіти «Ластівочка» ґрунтується на сучасних досягненнях психолого-педагогічної науки з урахуванням професійної та особистої зрілості педагогів.
Адміністрація закладу в процесі організації методичної роботи з педагогічними кадрами проводить постійний пошук змісту, стилю, нових форм спілкування з людьми в особистісно-орієнтованій освіті.
Педагогічний колектив закладу постійно працює над створенням єдиного методичного простору з інноваційною діяльністю вихователів
Головною метою організації методичної роботи стало не лише надання реальної, дієвої допомоги педагогічним кадрам, але й активізація творчого потенціалу кожного педагога шляхом використання інтерактивних методів та форм роботи.
Методична робота з педагогами носить діагностично-прогностичний характер та проводиться ефективно та якісно. Методичні заходи: консультації, семінари, колективні перегляди, конкурси, проведені в дошкільному закладі, мають інтерактивний характер, спрямовані на підвищення якості освітнього процесу, на подолання опору консерватизму та інерції застарілих поглядів і традицій, стали чинником розвитку творчості, заохочення кожного педагога до підвищення рівня професійної компетентності і творчих можливостей, сприяли формуванню вміння оновлювати освітній процес шляхом пошуку оптимальних дидактичних, виховних і методичних рішень.
Для того, щоб вирішити складні завдання, що постають перед дошкільним закладом, методичний кабінет ретельно вивчає педагогічний колектив — що є основою створення структури методичної роботи з педагогічними кадрами. Методична робота в нашому дошкільному навчальному закладі є максимально гнучкою, а саме: сприяє розвитку творчості, ініціативи, підвищує якість освітнього процесу. Вирішення окреслених завдань здійснюється шляхом пошуку нового змісту, форм і методів роботи з педагогічним колективом.
З метою підвищення педагогічної майстерності педагогів, спрямовуючи освітній процес на виконання головних завдань, дирекцією були сплановані та проведені протягом навчального року різні форми методичної роботи, а саме: засідання педагогічної рад: «Пріоритетні завдання колективу на 2023/2024н.р.»; «Національно-патріотичне виховання засобами української народної гри»; «Формування мовленнєвої та пізнавальної компетентності дошкільників за допомогою мнемотехніки»; «Підсумки освітньої роботи за 2023/2024 н.р.».
Тематика педагогічних рад відповідала ключовим завданням на навчальний рік. Проведені педагогічні ради відзначались актуальністю, науковістю та доцільністю тематики, інноваційними підходами до їх проведення з використанням інтерактивних форм і методів. Під час педагогічних годин, які проводились упродовж навчального року, розглядалися питання удосконалення освітньо процесу, визначення системи педагогічних впливів, що забезпечують підвищення якості освітнього процесу, заслуховувались доповіді з актуальних питань навчання й виховання дошкільників, проводилися творчі звіти педагогів, які атестувалися, аналізувались методичні рекомендації, дидактичний матеріал, наочні посібники тощо.
На високому методичному рівні були проведені заняття та інші форми роботи з дітьми. Під час перегляду занять педагоги закладу мали можливість практично засвоїти особливості методик проведення різних форм освітньої діяльності, поповнили свої знання новими інноваційними методиками й технологіями.
Через всю освітню діяльність проходив принцип інтеграції, комплексності, який підпорядковував завдання всіх розділів програм, єдиній меті - цілісному розвитку особистості. З дітьми проводились різні види занять: інтегровані, комплексні, тематичні, підсумкові, групові, індивідуальні. Освітню діяльність вихователі зорієнтували на загальний розвиток дітей відповідно до їх можливостей. Вихователі дотримуються послідовності подачі навчального матеріалу, враховують індивідуальні можливості дітей, засобами гри, сприяють розвитку психічних процесів, забезпечують диференційний підхід до розвитку інтелекту, здібностей, індивідуальних особливостей.
Питання поліпшення якості освіти в закладі, неможливе без створення інноваційного простору. Особливістю роботи з інноваційної діяльності нашого педагогічного колективу є вивчення, активне впровадження в практику роботи інноваційних педагогічних технологій, що робить заклад конкурентоспроможним на ринку освітніх послуг.
Колектив педагогів впродовж 2023-2024 н. р. впроваджував у практику інноваційні технології: казкотерапії з використанням ідей В.О. Сухомлинського, ТРВЗ, використання розвиваючих ігор та вправ для розвитку творчості дошкільників, використання коректурних таблиць та асоціативних карток, LEGO-конструювання
Центром методичної роботи з педагогічними кадрами дошкільного навчального закладу є методичний кабінет.
Мета методичної роботи ЗДО – вивчення та розвиток педагогічної компетентності кожного вихователя; стимулювання їх творчого потенціалу .
Основні завдання методичного кабінету:
- створення науково-методичних, організаційно-педагогічних умов для реалізації творчого потенціалу та вдосконалення професійної майстерності педагогів;
- організація системи роботи, спрямованої на активізацію творчого потенціалу та збагачення досвіду педагогічних працівників;
- виявлення перспективного педагогічного досвіду та організація його вивчення, узагальнення та впровадження;
- впровадження в практику роботи закладу дошкільної освіти інноваційних технологій та досягнень найкращого педагогічного досвіду;
- вивчення стану організації освітнього процесу, умов забезпечення психологічного та фізичного здоров'я дошкільників, рівня їх життєвої компетентності;
- визначення рівня основних компетенцій дошкільників відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти та завдань освітньої програми "Українське дошкілля»
- інформування педагогів про нові нормативні документи в галузі дошкільної освіти, науково-методичні та навчальні фахові видання.
Мета нашого закладу :
створення сприятливих умов для особистісного становлення і творчої
самореалізації кожної дитини, формування її життєвої компетентності, базису особистісної культури;
зміцнення і розвиток матеріально-технічної та навчально-методичної бази;
забезпечення економічних і соціальних гарантій для професійної
самореалізації педагогічних працівників.
Місія нашого закладу :
створювати освітньо – виховне середовище, в якому Дитина росте і
розвивається в умовах довіри, свободи, рівності та вчиться змінювати світ на
краще.
Базові цінності колективу нашого закладу:
любов і добро;
культура і творчість;
самостійність і відповідальність;
демократія і обдарованість;
професійність і співпраця.
Основні завдання стратегії розвитку:
сформувати безпечний психологічно комфортний, розвиваючий, креативний, мотивуючий до саморозвитку та самопізнання простір, ефективний для реалізації поставленої мети;
створити належні матеріально-технічні умови для організації освітньо –
виховної роботи;
забезпечувати психолого-педагогічний та медичний супровід організації
життєдіяльності дошкільнят ;
здійснювати особистісно-орієнтований підхід у становлення особистості
дошкільника реалізації його інтелектуальних, культурних і творчих
можливостей шляхом впровадження інноваційних педагогічних технологій,
методик, програм;
підвищувати якість та ефективність освітнього процесу шляхом впровадження в практику роботи ІКТ та комп’ютерно-орієнтованих технологій;
удосконалювати професійну компетентність педагогів як в умовах
дошкільного закладу, та і в системі підвищення кваліфікації;
створювати оновлене відповідно до вимог часу програмно - методичне
забезпечення закладу;
удосконалювати механізм моніторингу освітнього процесу;
формувати комплексну національно-орієнтовану систему виховання дітей
дошкільного віку;
забезпечити педагогічне співробітництво зі школою з питань адаптації
вихованців закладу до умов навчання в школі;
забезпечувати тісну співпрацю з родинами вихованців та громадськістю,
урізноманітнювати форми спільної роботи ;
забезпечувати якісне функціонування освітнього процесу та збереження
здоров’я дітей шляхом оновлення навчально-методичної та матеріально -
технічної бази закладу.
Принципи роботи :
прагнення створити кращий світ за допомогою освіти;
прагнення до інновацій у педагогічній діяльності і схвалення творчого
підходу педагогів;
гуманізм,повага до свободи і гідності дитини;
єдність розвитку, виховання, освіти та оздоровлення;
врахування вікових та індивідуальних здібностей;
забезпечення атмосфери психологічного комфорту;
провідний вид діяльності – ігровий - для максимального задоволення
інтересів дитини;
поєднання виховних впливів сім’ї та педагогів;
наступність дошкільної і початкової освіти.
Шляхи реалізації:
запровадження нових педагогічних та управлінських технологій;
підвищення професійної компетентності педагогічних працівників;
створення належних умов для гармонійного розвитку, виховання і освіти
дітей;
створення безпечних умов для життя і здоров’я дітей у закладі дошкільної
освіти;
оптимізація роботи з батьківською громадськістю.
Очікувані результати:
будуть створені сприятливі умови для здобуття дошкільної освіти;
буде сформоване свідоме ставлення дітей до власного здоров’я та здоров’я
інших громадян як найвищої соціальної цінності;
буде підвищений рівень фізкультурно-оздоровчої роботи в закладі;
буде сформований морально-духовний розвиток дитини,ціннісне ставлення до
себе , природи, культури, людей;
буде розвинута здатність дітей приймати самостійні рішення, здійснювати
свідомі вибори, відповідально самовизначатися, проявляти свій потенціал;
будуть сформовані в дітей вміння та навички, необхідні для продовження
освіти в НУШ;
будуть раціонально використовуватися освітні інновації, ідеї передового
досвіду та розроблятимуться власні педагогічні технології, що сприятимуть
підвищенню якості освітнього процесу;
будуть створені сприятливі умови для підвищення науково-теоретичної,
методичної та психологічної підготовки педагогічних кадрів;
буде покращена матеріально-технічна база закладу;
буде забезпечена активна участь громадськості, батьків до формування
освітньої та виховної роботи закладу.
4. ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ
Здоров’я дитини неможливо забезпечити без раціонального харчування. Раціональне харчування, що відповідає фізіологічним потребам організму, який зростає, в харчових речовинах і енергії, забезпечує нормальний гармонійний розвиток дитини, підвищує її стійкість до різних несприятливих факторів зовнішнього середовища, сприяє виробленню імунітету до різних інфекцій. Одним із основних чинників здоров’я дітей беззаперечно є збалансоване харчування. Тому організації харчування дітей у закладі надається вагоме значення. визначення постачальників продуктів харчування і продовольчої сировини (укладання угод), аналіз дотримання вимог щодо постачання та зберігання продуктів та продовольчої сировини, встановлення батьківської плати за харчування дітей у ЗДО, розподіл коштів на організацію харчування та аналіз їх використання, дотримання граничних рівнів цін, дотримання встановленої вартості харчування дитини в день, дотримання технології приготування їжі, аналіз виконання норм харчування дітей у закладі щоквартально та за рік., робота щодо покращення матеріально-технічного забезпечення харчоблоку, інвентаризація продуктів харчування тощо.
Правильна організація харчування дітей у закладі дошкільної освіти набуває особливої актуальності через високий показник охоплення дошкільною освітою дітей від 3 до 6 років. Саме тому в заклад впроваджена Міжнародна система аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках – система ХАССП, яка ідентифікує, оцінює та контролює небезпечні фактори, що є визначальними для безпечності харчових продуктів. Головним завданням системи ХАССП у ЗДО є аналіз небезпек і проведення поетапного контролю за етапами приготування страв і продуктів харчування, починаючи від прийому продуктів комірником і до моменту видачі готової страви.
В закладі створено робочу групу, розподілено обов’язки між членами групи, розроблено програми-передумови (основних умов і видів діяльності, що є необхідними для підтримання гігієнічних умов на всіх етапах ланцюга виготовлення харчових продуктів) та блок-схем до технологічних процесів.
Організація харчування ведеться відповідно Постанови Кабміну від 24.03.2021 р. № 305 Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку та Інструкції з організації харчування дітей, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 року №298/227 (із змінами).
За 2023 навчальний рік за результатами перевірок Держпродспоживслужби порушень санітарного стану приміщень та харчоблоку, а також порушень в організації харчування дітей не виявлено.
Стан матеріально-технічного забезпечення харчоблоку, групових приміщень задовільний.
Найважливішою умовою правильної організації харчування дітей є суворе дотримання санітарно-гігієнічних вимог до харчоблоку та процесу приготування і зберігання їжі. З метою впровадження науково - обґрунтованих раціонів харчування дошкільників, розроблена картотека страв, складено сезонне меню, погоджене управлінням «Держпродспоживслужби та затверджене директором ЗДО. Щодня на кожний наступний день з урахуванням примірного посезонного меню складається меню-вимога.
З боку адміністрації закладу дошкільної освіти здійснювався чіткий контроль за технологією приготування страв, термінами реалізації продуктів харчування, дотриманням санітарно-гігієнічних правил.
Вартість харчування на 1 дитину в день з 01.01.2024 року становила 70 гривень. Батьківська плата-50% .Пільгові категорії-безкоштовне харчування. Багатодітні сім’ї -50% від батьківської плати.
Вся продовольча сировина надходить в заклад із супровідними документами, які свідчать про її походження та якість (накладні, сертифікати відповідності, висновки санітарно-епідеміологічної експертизи). Якість продуктів у день надходження та якість готової продукції щодня перевіряється бракеражною комісією, про що свідчать записи у відповідних журналах. Продукти харчування та продовольча сировина зберігаються в коморі та овочесховищі. Для зберігання продуктів, які швидко псуються використовується холодильне обладнання, товарне сусідство забезпечується.
Видача готових страв на групи здійснюється відповідно графіку видачі, затвердженого завідувачем. Готові страви видаються з харчоблоку лише після зняття проби сестрою медичною.
Педагоги приділяють велику увагу вихованню культурно-гігієнічних навичок дітей під час вживання їжі, етикету прийому їжі (згідно програмових вимог).
В 2023-2024 навчальному році було забезпечено харчування дітей пільгових категорій.
·
|
Інформація про виконання норм харчування у закладі дошкільної освіти «Ластівочка» |
|||||||
Продукти |
сад (норма, грам) |
2021 |
|
сад (норма, грам) |
2022 постанова 305 |
2023 |
|
|
|
|
сад |
|
|
сад |
|
сад |
|
|
|
факт, грам |
виконання норм % |
факт, грам |
виконання норм % |
факт, грам |
виконання норм % |
|
Кав. напій |
4 |
4 |
100% |
2,40 |
4 |
100% |
4 |
100% |
Какао |
2 |
2 |
100% |
2,40 |
3 |
100% |
5 |
100% |
Мід |
2 |
2 |
100% |
|
|
|
|
|
Олія |
9 |
9 |
100% |
14,00 |
14 |
100% |
14 |
100% |
Сік |
70 |
70 |
100% |
72,00 |
72 |
100% |
72 |
100% |
Чай |
0,2 |
0,2 |
100% |
0,12 |
0,12 |
100% |
0,12 |
100% |
Борошно пшеничне |
25 |
25 |
100% |
|
|
|
|
|
Кондитерські вироби |
15 |
15 |
100% |
|
|
|
|
|
Крупи, бобові, макаронні вироби(злаки) |
45 |
45 |
100% |
300,00 |
300 |
100% |
300 |
90% |
Сметана |
10 |
10 |
100% |
10,00 |
10 |
100% |
10 |
100% |
Масло вершкове |
21 |
21 |
100% |
7,50 |
7,5 |
100% |
7,5 |
100% |
Молоко(молочні продукти) |
400 |
400 |
100% |
400,00 |
400 |
100% |
400 |
100% |
Сир твердий |
5 |
4 |
100% |
6,00 |
6 |
100% |
6 |
100% |
Сир кисломолочний |
45 |
45 |
100% |
50,00 |
50 |
100% |
50 |
100% |
Риба |
45 |
45 |
100% |
24,00 |
24 |
100% |
24 |
100% |
М’ясо, м’ясопродукти(свинина) |
100 |
100 |
100% |
24,00 |
24 |
100% |
24 |
100% |
Картопля |
190 |
190 |
100% |
80,00 |
80 |
100% |
80 |
100% |
Овочі |
230 |
230 |
100% |
240,00 |
240 |
100% |
240 |
100% |
Сіль |
5 |
5 |
100% |
3,00 |
3 |
100% |
3 |
100% |
Сухофр. |
10 |
10 |
100% |
15,00 |
15 |
100% |
15 |
100% |
Фрукти свіжі, цитрусові |
100 |
100 |
100% |
160,00 |
160 |
100% |
160 |
100% |
Хліб б.(хліб цільнозерновий) |
80 |
80 |
100% |
30,00 |
30 |
100% |
30 |
100% |
Хліб с. |
40 |
40 |
100% |
30,00 |
30 |
100% |
0 |
0,00 |
Цукор |
45 |
45 |
100% |
25,00 |
25 |
100% |
25 |
100% |
Яйця, штук(2 штуки =80грам) |
0,5 |
0,5 |
100% |
0,40 |
0,4 |
100% |
0,4 |
100% |
Йогурт |
|
|
|
50,00 |
0 |
0,00 |
50 |
100% |
м'ясо птиці |
|
|
|
72,00 |
72 |
100% |
72 |
100% |
Матеріально-технічна база закладу
Для успішної реалізації поставлених завдань педагогічний колектив спільно з батьками активно працював над створенням та зміцненням уже існуючої матеріальної бази закладу: в кожній групі достатня кількість іграшок та ігрового матеріалу, поповнились новими матеріалами куточки мовлення, зони дослідницької діяльності малят, естетично оформлені всі групові кімнати та вікна у групових кімнатах, кабінетах, музичній та спортивній залі, коридорах. Придбано великий килим в музичній залі.
Проводяться косметичні ремонти групових та спальних кімнат, загальних приміщень, кабінетів, харчоблоку. Пофарбовано ворота, огорожа, обладнання спортивного та ігрових майданчиків. Придбано кухонний посуд на харчоблок та дошкільні групи.
Проведений косметичний ремонт у місцях для укриття,є підведена вода та каналізація, вентиляція. Приміщення облаштовані дитячими меблями,деяким ігровим та спортивним обладнанням.Планується придбання дитячих крісел та іграшок для укриття.
Всі роботи по ремонту приміщень ЗДО проводяться якісно з використанням безпечних сертифікованих матеріалів.
Заклад освіти забезпечений достатньою кількістю посуду, постільною білизною, рушниками, предметами гігієни, миючими засобами, що дає можливість дотримуватись вимог Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, правильно доглядати за дітьми та виконувати санітарні правила утримання приміщення закладу, харчоблоку, пральні, господарського двору.
Заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази освітнього процесу
ЗДО «Ластівочка» – це комунальний заклад, тому матеріальне та фінансове забезпечення гарантує місцевий бюджет. Однак, завдання адміністрації полягає у оптимальному його прогнозуванні, плануванні та цільовому використанні. В цьому році працювали над створення безпечних та належних умов для здійснення освітнього процесу, підтримки життєдіяльності закладу.
Робота медичного персоналу
Заклад дошкільної освіти має медичний кабінет. Його обладнання в основному відповідає нормативним вимогам.
Медичний огляд дітей здійснюється у медичних закладах, а у закладі дошкільної освіти ми тільки слідкуємо за станом здоров'я дітей.
Медичне обслуговування дітей закладу здійснює старша сестра медична старша Оксана Данищук.
Колектив закладу приділяв велику увагу формуванню здоров’я-збережувальної компетентності дітей. Ефективність оздоровчих заходів визначалася тим, що поєднувалася тривала комплексна інтенсивна оздоровчо-профілактична робота з педагогічними заходами в умовах звичайного режиму життя дошкільників. Дитину оточують кваліфіковані педагоги, медична сестра, які здійснюють постійний моніторинг стану здоров’я дітей, захворюваності, організації раціонального харчування, контроль за виконанням оздоровчих заходів, підтримують інтерес дитини до власного здоров’я. З метою зниження захворюваності дітей проводились оздоровчі заходи: загартування повітрям аромотерапія з допомогою часнику, цибулі, лимонів.
Високий відсоток пропусків можна пояснити тим, що заклад не відвідують діти, з якими є кому залишитися дома, побоювання дорослих через повітряні тривоги та нагнітання паніки щодо обстрілів з боку країни агресора.
Булінг.Заходи по запобіганню та протидії боулінгу.
№ з/п |
Заходи |
Термін проведення |
Відповідальний |
Нормативно-правове забезпечення |
|||
1 |
Створення нормативно-правової бази щодо забезпечення запобігання та протидії булінгу |
постійно |
директор |
2 |
Обробка матеріалів «Мішечок з довірою» для батьків, вихователів, розгляд на засіданнях педагогічних рад, оновлення інформації на веб-сайті закладу з проблеми запобігання та протидію булінгу |
щомісяця |
методист |
3 |
Невідкладне інформування, уразі виявлення випадку булінгу, відповідних органів, визначених Законом України від 18.12.2018 № 2657-VIII«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» |
у разі виявлення випадку |
директор |
Організаційно-методична робота |
|||
4 |
Цільовий семінар: «Проблема насильства над дітьми дошкільного віку» |
вересень |
практичний психолог |
5 |
Організація роботи «Мішечок з довірою» для батьків і вихователів, оновлення інформації веб-сайту з проблеми запобігання та протидію булінгу |
жовтень |
методист |
6 |
Педагогічна ситуація: “У нашій групі особливі діти” |
листопад |
практичний психолог |
7 |
Організація і проведення освітньо-правового тижня, виставка малюнків «Я дитина - мала маю великі права» |
грудень |
методист |
8 |
Методичний міст “Майстерня успіху”: взаємодія вихователя з агресивними дітьми |
грудень |
практичний психолог |
9 |
Тренінг для педагогів «На скільки серйозною є проблема булінгу та мобінгу в колективі» |
січень |
практичний психолог |
10 |
Консультація: «Як розв’язати конфліктну ситуацію між дітьми» |
січень |
практичний психолог |
11 |
Інформаційно-просвітницькі заходи з учасниками освітнього процесу з питань запобігання і протидії булінгу у координації із службами у справах дітей, підрозділами органів Національної поліції України |
лютий |
директор |
12 |
Буклет: “Попередження насильства в сім’ї” |
лютий |
практичний психолог |
13 |
Вивчення психологічного клімату в педагогічному колективі |
березень |
практичний психолог |
14 |
Тематичний брифінг з переглядом та обговоренням відео сюжетів для педагогів щодо ненасильницьких методів поведінки та виховання, вирішення конфліктів, управління власними емоціями та подолання стресу |
квітень |
практичний психолог |
15 |
Психологічні та соціально-психологічні дослідження за запитами адміністрації, педагогів, працівників |
за потреби |
практичний психолог |
Робота з дітьми |
|||
16 |
Психологічне вивчення дітей «групи ризику» |
жовтень |
практичний психолог |
17 |
Бесіда «Мої права та обов’язки» |
листопад |
вихователі |
18 |
Організація та проведення занять та бесід, що формують у дітей уявлення про толерантність по відношенню до різних людей, справедливість, порядність |
грудень |
вихователі |
19 |
Корекційно-розвивальне заняття з дітьми старших груп “Подорож до країни дружби” |
грудень |
практичний психолог |
20 |
Перегляд та обговорення мультфільму «Жив собі чорний кіт» |
січень |
педагоги |
Робота з батьками |
|||
21 |
Активізувати просвітницьку роботу з питань правової освіти серед родин вихованців |
протягом року |
педагоги |
22 |
Забезпечити консультативну допомогу батькам з питань соціально-правового захисту дошкільників (за потребою) |
протягом року |
практичний психолог, методист, вихователі |
23 |
Пам’ятка «Ні – агресії!» (інформаційні куточки груп) |
вересень |
практичний психолог |
24 |
Психологічна консультація в рамках проведення батьківських зборів “Протидія цькуванню дітей вдома” |
листопад |
практичний психолог |
25 |
Практикум для батьків “Вправи спрямовані на розрядку гніву та агресії у дитини” |
грудень |
практичний психолог |
26 |
Перегляд та обговорення мультфільму «Соловейко з одним крилом» |
лютий |
вихователі |
Розвиток закладу освіти можливий тільки за умов засвоєння нововведень та бачення власної перспективи розвитку. Головним є те, що заклад дошкільної освіти прагне бути тим місцем, де діти завжди можуть фізично розвиватись, зміцнювати здоров’я, реалізовувати свої здібності, товаришувати, весело і щасливо жити.
Підводячи підсумки роботи за рік, я хочу подякувати особливо педагогам закладу, обслуговуючому персоналу, батькам вихованців, за спільну роботу, розуміння і підтримку, конструктивну критику і можливість реалізації наших ідей, та щоб і на далі ми були єдиною командою, яка має спільну мету: виховання дітей, підтримка й розвиток нашого закладу, зростання іміджу садка в місті, створення справжнього осередку культури, освіти, краси і безтурботного дитинства. Велика подяка міському голові, відділу освіти, молоді та спорту Красилівської міської ради, які сприяють та допомагають нам у створенню затишку та комфортних умов для дітей в групах.
Ще раз, спасибі!!!
Віримо у ПЕРЕМОГУ УКРАЇНИ!!! Все буде Україна!!!